چاپ دیجیتال کتاب شعر

چاپ دیجیتال کتاب شعر : اگر نویسنده هستید یا به نوشتن کتاب شعر، داستان و رمان علاقه دارید، قطعا دوست دارید اشعار و نوشته های خود را چاپ کنید و به دست خوانندگان خود برسانید. چاپ کتاب شعر به شما انگیزه می دهد که برای پروژه های بزرگ تری اقدام کنید و در آینده برای چاپ کتاب خود به موسسه های نشر کتاب مراجعه کنید. چاپ دیجیتال کتاب شعر نام شما را در کنار اسامی شاعرانی قرار می دهد که کتاب اشعارشان را به چاپ رسانده اند. چه بسا که از سروده های شما استقبال نیز بشود. چاپ دیجیتال کتاب شعر بهترین روش برای حفظ و صیانت از اشعار وسروده های تان است که با چاپ کتاب و اخذ مجوز های شابک و فیپا، اشعار شما به صورت رسمی در پایگاه کتابخانه های ملی به نام شما به ثبت می رسد و کسی نمی تواند ادعایی در مورد اشعار شما داشته باشد.

از طرفی تعداد کسانی که اشعاری با مزامین خوب بسرایند بسیار اندک است و حتی طبع شعر شاعران نیز قابل ستایش است. لذا به چاپ کتاب شعر خود به صورت جدی نگاه کنید و برای رسیدن به پاسخ پرسش های احتمالی تان تا انتهای این مقاله با ما باشید.

چاپ دیجیتال کتاب شعر

زمانی که برای چاپ کتاب شعر اقدام می کنید، ممکن است مطمئن نباشید که از کتاب شما استقبال شود یا هزینه چاپ کتاب شعر را نتوانید بپردازید، لذا بهترین کار چاپ کتاب شعر در تیراژ کم است. با چاپ افست کتاب ، در صورت چاپ تعداد محدود، هزینه های شما بالا می رود و صرفه اقتصادی ندارد.حتی ممکن است احتمال چاپ کتاب با تیراژ محدود با چاپ افست را ناشران قبول نکنند.

بنابراین بهترین کار، چاپ دیجیتال کتاب شعر است. با چاپ دیجیتال کتاب شعر می توانید چند نسخه محدود از اشعار خود را وارد بازار کنید و میزان محبوبیت و استقبال از آن را بسنجید سپس برای چاپ تعداد بالای آن تصمیم بگیرید. چاپ دیجیتال کتاب از روش های چاپ محصولات چاپی است که معمولا برای چاپ حرفه ای در تعداد محدود کاربرد دارد. به هیچ وجه نگران اندازه کتاب در چاپ دیجیتال کتاب شعر نباشید، زیرا چاپ دیجیتال علاوه بر مزایایی که دارد، امکان چاپ در هر اندازه ای را به شما می دهد.

چاپ دیجیتال کتاب شعر

چاپ دیجیتال کتاب شعر

مراحل چاپ کتاب شعر

مراحل چاپ کتاب شعر معمولا تفاوت زیادی با چاپ کتاب ندارد. درواقع برای چاپ کتاب شعر باید همه ی مراحلی که در چاپ کتاب طی می کنیم را برویم. صفحه آرایی، طراحی جلد، اخذ مجوز ها، شابک ، فیپا و …. همگی را باید انجام دهید. اما همانطور که در مراحل چاپ کتاب ، اخذ مجوز با خود موسسه های نشر بود، در اینجا هم این کار وظیفه ناشران است.

بهترین انتشارات چاپ کتاب شعر

موسسه های نشر کتاب زیادی در کل ایران در همه ی زمینه های چاپ کتاب شعر، چاپ کتاب داستان و چاپ کتاب های دیگر فعالیت می کنند که در نوع خود بهترین هستند. موسسه نشر ویراست پاپ نیز با وجدان کاری بالا و در جهت رعایت حال نویسنده، در زمینه چاپ کتاب به روش های افست و دیجیتال آماده همکاری با نویسندگان عزیز است.

برای انتخاب بهترین انتشارات چاپ کتاب شعر حواستان را جمع کنید. متاسفانه با مواردی مواجه می شویک گه نویسنده هزینه های چاپ کتاب را تمام و کمال پرداخت کرده است اما بعد از مدتی متوجه شدیم کتاب وی در بانک‌های اطلاعاتی کتابخانه‌ ی ملی و وزارت ارشاد موجود نیست.

از این جهت پیشنهاد می کنیم در انتخاب موسسه نشر کتاب بیشتر دقت کنید و به موسسات معتبر و قابل اعتماد مراجعه کنید. همینطور می توانید کتاب های چاپ شده در انتشارات مورد نظر را از لحاظ کیفیت کاغذ، صفحه آرایی، طراحی جلد، ویراستاری و … بررسی کنید تا یک دید کلی از کیفیت کار آن ها پیدا کنید.

هزینه چاپ کتاب شعر

#هزینه چاپ کتاب شعر وابسته به عواملی است. صفحه آرایی، طراحی جلد، اخذ مجوز، ویراستاری ، قطع کتاب، نوع کاغذ و سایر عوامل در تعیین هزینه چاپ کتاب شعر همانند چاپ کتاب موثر هستند.  اما دو عامل تعداد صفحات کتاب و تیراژ کتاب نقش پررنگ تری در هزینه چاپ کتاب دارند.

برای مدیریت هزینه چاپ کتاب می توانید تعداد تیراژ کتاب شعر را در سری اول محدود در نظر بگیرید. هم چنین استفاده از جنس کاغذ معمولی نیز در کاهش هزینه چاپ کتاب بی تاثیر نیست. برای چاپ کتاب ارزان می توانید  از افرادی که صفحه آرایی یا طراحی جلد را با حفظ کیفیت با هزینه کمتری انجام می دهند کمک بگیرید.

چاپ کتاب شعر رایگان

#چاپ کتاب بدون هزینه ممکن نیست. حداقل هزینه چاپ کتاب، هزینه اخذ مجوز ها، شابک و فیپا می باشد که باید پرداخت شود. اما اگر برای چاپ کتاب خود نیاز به حامی مالی دارید، لازم است بدانید که برخی انتشاراتی ها امکان چاپ کتاب رایگان را به شما پیشنهاد می دهند اما در صورتی که شما قبول کنید آن موسسه نشر در حقوق مادی و معنوی فروش هر نسخه از کتاب شما دخیل باشد. در واقع به ازای هر کتابی که می فروشید، حق مادی ناشر را می پردازید و از طرفی ناشر در حقوق معنوی کتاب با شما شریک است.

چه تیراژی برای کتاب شعر مناسب است؟

برای تصمیم در رابطه تعداد تیراژ کتاب شعر، باید یک برآورد کلی درمورد تعداد خوانندگان کتاب شعر خود داشته باشید. اما توصیه ما این است که در قدم اول محتاط عمل کنید. یعنی برای اولین بار تعداد زیادی از کتاب شعر خود را چاپ نکنید. شما می توانید با چاپ کتاب با تیراژ کم مخاطبین و بازار خود را بسنجید، بعد برای چاپ مجدد تصمیم بگیرید.

در چاپ کتاب دو نکته خیلی مهم و مورد توجه است. اولین مورد، تیراژ چاپ کتاب است. باید تصمیم بگیرید که چه تعدادی از کتاب خود را روانه کتابفروشی ها بکنید. مورد بعدی موسسه نشر کتابی است که می خواهید با او قرارداد چاپ کتاب را امضا کنید.

یادتان باشد که شما برای نوشتن کتاب خود زحمت زیادی کشیده اید. بنابراین لایق این هستید که کتاب شما با بهترین کیفیت چاپ شود. از این رو ما در موسسه انتشارات کتاب ویراست پاپ با خدمات چاپ افست کتاب و چاپ دیجیتال کتاب، در کنار راهنمایی های تخصصی به نویسندگان، سعی در چاپ کتاب شان با کیفیت بالا و هزینه پایین را داریم.